Kelionės datos:

 • 2020.03.02-06 (5 dienos) – grupė renkama.
 • 2020.03.30-04.03 (5 dienos) – grupė renkama.

Kitos kelionių datos derinamos pagal pageidavimą

1 diena.

Skrydis Vilnius – Amanas. Vakarienė ir nakvynė Amane.

2 diena.

Po pusryčių keliaujame į Madabos miestą, Madabos miestas žymus karštosiomis versmėms, Bizantijos laikų mozaikomis senovinių bažnyčių liekanomis. Yra VI a. graikų stačiatikių bazilika. Lankome Nebo kalną (817 m.), nuo kurio atsiveria didingas vaizdas į Jordano upės slėnį, Jerichoną ir Negyvąją jūrą, už kurios rūke boluoja Betliejaus ir Jeruzalės stogai. Pasak Senojo Testamento, ant Nebo kalno, dar vadinamo Pisga, užkopęs Mozė ir pažvelgęs į pažadėtąją žemę. Šiame kalne Mozė buvo tariamai palaidotas paties Dievo, todėl jo kapavietė nėra žinoma. Kalno viršūnėje yra IV a. Mozės bazilikos liekanos, išlikusios grindų mozaikos. Dabar pastatytas naujas statinys, saugantis vertingą paveldą. Varinių gyvačių kryžius, sukurtas italų architekto Giovanni Fantoni. 2000 m. Nebo kalną aplankė popiežius Jonas Paulius II ir greta bazilikos pasodino alyvmedį. 2009 m. ant šio kalno pamokslą sakė popiežius Benediktas XVI. Pasigrožėję Jordanijos panorama toliau lankysime Petros miestą. Petra – archeologinė vietovė Jordanijoje, garsėjanti akmens statulomis, išskaptuotomis uolose apie 200 m. pr. m. e. Tai pamirštas nabatėjų miestas, dar vadinamas raudonąja dykumų rože. Uolose iškalti nuostabūs rūmai ir labai daug laiptuotų takų, vedančių į aukštus statinius. Vakarienė ir nakvynė Petroje.

3 diena.

Puryčiai viešbutyje. Kelionė ir poilsis prie Negyvosios jūros, kuri garsi tuo, kad yra labai druskinga ir yra 400 m. žemiau jūros lygio. Nors vadinama jūra, tačiau morfologiškai tai yra ežeras, kadangi neturi tiesioginio ryšio su Pasauliniu vandenynu. Negyvosios jūros druskos naudojamos kaip gydomasis preparatas. Jūra senka ir, jei planuojami jos gelbėjimo projektai nebus įgyvendinti, ilgainiui visai išnyks. Po pietų vyksime į akmenuotą dykumą, kuri vadinama Mėnulio slėniu arba Vadi Rumu. Ši teritorija Jordanijoje nusagstyta kylančiomis uolų formacijomis, arkomis, tarpekliais. Šioje teritorijoje gyvena baltasis oriksas ir beduinų gentys, todėl Vadi Rumas patvirtintas tiek kultūros, tiek gamtos pasaulio paveldo objektu. Dykuma atrodo kaip chameleonas − uolos, kalnai ir smėlis keičia spalvą iš baltos į geltoną, juodą, neįtikėtino spindesio raudoną, kuri vienaip atrodo saulei šviečiant zenite ir visai kitaip auštant ir artėjant saulėlydžiui. Vakarienė ir nakvynė Amane.

4 diena.

Pusryčiai. Apžiūrėsime Jarašo miestą, kurio vietoje seniau buvo romėnų miestas Gerasa. Dažnai vadinamas Artimųjų Rytų Pompėja, Jarašas laikomas geriausiai išsilaikiusiu romėnų miestu Artimuosiuose rytuose. Čia galima pamatyti hipodromą, šventyklas, pirtis, forumą, triumfo arką. Vėliau laukia ekskursija Jordanijos sostinėje bei didžiausiame mieste – Amane. I a. šis miestas buvo pagrindinis Romos imperijos Arabijos provincijos miestas. VII a. miestą užkariavo arabai, apie 1300 m. jis prarado svarbą, jam sugrąžintas ankstesnysis vardas Rabbah Ammon, kuris ilgainiui tapo Amanu. XX a. miestas ėmė sparčiai augti. Amano miestas nustebina savo kontrastais: tarp vienodų, nuobodžiai gelsvų kvadratinių namukų pasislėpusios spalvingos gatvelės, grafičiais nusėtos sienos ir meno galerijos, šalia vietinių turgų išdygę prabangūs prekybos centrai, o gatvėse vaikštinėja tiek religingos moterys, tiek šiuolaikiškai apsirengę užsieniečiai. Laisvas laikas. Vakarienė ir nakvynė Amane.

5 diena.

Po pusryčių tęsiame ekskursiją Amano mieste. Laisvas laikas lauktuvėms. Po pietų skrydis Amanas – Vilnius.

 

Lankomų objektų seka ir skrydžių grafikas gali keistis!

Kelionės kaina – 620 €/asm.(įskaičiuoti lankomi objektai !!!) + skrydis ir viza

Kaina galioja, esant ne mažesnei nei 30 asm. grupei.

Kelionės avansas – 300 €/asm.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • 4 nakvynės 4 žv. viešbučiuose dviviečiuose kambariuose su pusryčiais ir vakarienėmis;
 • Įėjimo mokesčiai į lankomus objektus (Petros miestas, Vadi Rum dykuma, Negyvosios jūros paplūdimys);
 • kelionės vadovo paslaugos lietuvių kalba visos kelionės metu;
 • ekskursijos autobusu ir vietos gido paslaugos (rusų kalba).

Papildomos išlaidos:

 • Ryanair skrydis Vilnius – Amanas – Vilnius su rankiniu bagažu (40x20x25 cm arba mažesnis);
 • Registruotasis bagažas:
 • 10kg – nuo 16 €/asm. į abi puses;
 • 20kg – nuo 25 €/asm. į vieną pusę arba nuo 50 €/asm. į abi puses;
 • „Priority“: įskaičiuotas pirmenybinis laipinimas, papildomas rankinis bagažas (10 kg) – nuo 12 €/asm. į abi puses;
 • Ryanair paslauga „Plus“: papildomai įskaičiuotas pirmenybinis laipinimas su dviem rankiniais bagažais, iš anksto užsakyta vieta ir 20 kg registruojamas bagažas (kaina tikslinama bilietų pirkimo metu);
 • PRIVALOMA Jordanijos viza (44 €/asm.);
 • Vienviečio kambario priemoka (160 €);
 • PRIVALOMI arbatpinigiai gidui/vairuotojui/viešbučiams (apie 35 $/asm.);
 • Ausinės ekskursijų metu (5 €/asm.);
 • Asmeninėms išlaidoms (suvenyrams, užkandžiams/gėrimams mieste ir pan.) kelionės metu rekomenduojame papildomai turėti dar apie 100–200 €. (šviežių sulčių stiklinė, kava 3-5 doleriai, pietūs – apie 15-25 €/asm.);
 • Medicininis draudimas (Europos sveikatos draudimo kortelė negalioja!).

 

 • Į Jordaniją galima vykti tik turint galiojantį pasą (!). Asmens tapatybės kortelė netinka. Pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

Daugiau informacijos tel. +370 62017766 arba el. paštu keliones@banelituras.lt

 

Komentarai