SPAUSKITE ČIA, norėdami pamatyti Kapadokijos programą

Turkijoje, Anatolijos širdyje plytinčią žemę, norisi ryti akimis, uosti nosimi, įkvėpti burna ir išgirsti ausimis. Tačiau tikroji palaima apima, kai ją jauti širdimi. Vaizdai, garsai ir kvapai ima vibruoti viduje tarsi įtempta styga ir supranti, kad namo negrįši toks, koks išvažiavai.

60 mln. metų – tiek laiko prabėgo, kai išsiveržę du ugnikalniai daugiau kaip 100 km skersmens teritoriją užpylė lava ir pelenais. Ilgainiui iš jų susiformavo tufas, kurį galima grandyti nagu. Šios kelionės metu pasinersime į mistišką gamtos ir žmonių suformuotą pasaulį. Apsupti unikalaus siurrealistinio gamtovaizdžio pėdinsime ir minsime dviračio pedalus įvairiaspalviais slėniais, lįsime į požeminius miestus, kopsime ant kalvų ir kilsime į dangų.

Tūkstančio metų senumo bažnyčiose žavėsimės senovės tapytojų kūriniais, mėgausimės vietinių vynuogynų vynu, ragausime troškinių iš keraminių puodynių, gilinsimės į krikščionių bei musulmonų sugyvenimą, minsime dviračio pedalus, josime žirgais, skrisime karšto oro balionais, mokysimės žiesti puodus ir juose gaminti, o naktį, pasižvalgę į fėjų kaminus, kaip pirmieji krikščionys užmigsime oloje.

Keliausime į Koniją, kur gyveno ir mirė didysis Rumis – poetas, mistikas, besisukančių dervišų doktrinos kūrėjas. Lankysime jo ir sielos draugo Šamso iš Tebrizo kapą, bandysime suprasti sufijams pažinią visą apimančią meilę ir patys suktis… Mūsų laukia islamiškojo meno šedevrai su kvapą atimančiomis keraminių plytelėmis, akmens ir medžio raižiniais, retais gyvūnų bei žmonių portretais. Klaidžiosime seno graikų kaimelio gatvelėmis, rymosime, ten, kur žmonės gyveno prieš 9 000 metų ir pasiklysime baltoje tyloje.

Dulkes nusiplausime Viduržemio jūros bangose ir klausysimės ugnimi alsuojančios pabaisos Chimeros. Ką užmiršom? Žvaigždes! Jų bus daug. Tiek, kiek yra danguje. Ir visos bus Jūsų.

 

Komentarai