Lina Ever – lietuvė žurnalistė, rašytoja, gyvenanti Berlyne, rašanti http://berlynodienorastis.blogspot.lt/

Jos romanuose kaip ir tinklaraštyje nuolat minimas neaprėpiamai įvairus Berlyno kultūrinis gyvenimas. Pamėginkite ir jūs pasekti “Ruduo Berlyne” herojės pėdomis: “Ryškiai apšviestas kaštonas buvo didžiulis ir senas, bet sveikas, jo kamieną rankomis apimtų tik trys susikabinę žmonės. Po juo buvo įtemptas audinys su įgarsinimo aparatūra, o kiekvienas nukritęs kaštonas skleisdavo vis kitokį garsą. Tyliai grojo muzika, gamtos diktuojamu tempu krintančių kaštonų garsai suteikdavo jai netikėto skambesio. Nukritus kaštonui, baltu audiniu nuraibuliuodavo spalvingi ratilai. Kai jų nukrisdavo keli iš karto, skirtingos spalvos susiliedavo ir sudarydavo naują piešinį”.

Kaštono šviesos ir muzikos spektaklis, žinoma, vakare. Prieš tai – ilga turininga diena Vokietijos sostinėje.

Derinant iš anksto, galimas ir susitikimas su rašytoja Lina Ever. O gal romano autorė netgi sutiks pabūti jūsų vadove Berlyne!

Ekskursija Berlyne. Besikeičiantis suvienytos Vokietijos sostinės veidas: Aleksandro, Bebelio, Žandarų, Potsdamo aikštės, Brandenburgo vartai, Humboldtų universitetas, Pilies tiltas, Reichstagas, miesto rotušė, istoriniai pastatai ir šiuolaikinio meno elementai. Paskutinysis Rytų – Vakarų Berlyno patikros postas, monumentai žydų genocidui, sudegintoms knygoms, Nikolajaus kvartalas, Neptūno fontanas, “Džiaugsmo sodas” ir daugybė kitų įsimintinų Berlyno vietų.

Savarankiškai laisvo laiko metu pageidaujantys galės apsilankyti pasirinktinai tevevizijos bokšte, Vokietijos istorijos ir demokratijos muziejuose, Pergamo muziejuje, motociklų, vaškinių skulptūrų bei kituose muziejuose ir galerijose.

Kiti galimi apsilankymai:

Pažintis su šiurpiąja Berlyno istorija. Aktoriai, specialieji efektai padės jums paliesti, išgirsti, užuosti per 700 metų išsibarsčiusisu įvykius. Maras, kankinimų kambarys, baltoji dama, senosios bibliotekos paslaptys. Bus tikrai baisu… Per pusantros valandos jūs sužinosite Berlyno istoriją, kurios niekada neužmiršite!

Mini Berlyne 3000m2 plote rikiuojasi žymiausių Vokietijos sostinės pastatų, ištisų kvartalų kopijos, rieda traukiniai, automobiliai, kyla ir leidžiasi lėktuvai…

LEGO atradimų centro lankytojai dalyvauja LEGO statybose, LEGO automobilių lenktynėse, patiria nepaprastų įspūdžių 4D kine, žavisi MINI Berlynu, sukurtu iš daugiau nei 4 000 000 LEGO kaladėlių, aplanko drakono pilį…

Berlyno technikos muziejuje sukaupta nepaprastai daug įspūdingų eksponatų. Ypač gausi geležinkelio istorijos kolekcija, įdomūs laivybos, aviacijos, automobilizmo skyriai. Išsamiai pristatoma poligrafija, juvelyrika, skrybėlių, lagaminų, popieriaus, gamyba, foto technika, tekstilė, telekomunikacijos. Kai kurios mokslo ir pramonės šakos pristatomos specializuotomis ekspozicijomis. Pavyzdžiui – chemijos ir farmacijos industrijai atstovauja paroda „Piliulės ir pipetės“. Šiam muziejui priklauso ir mokslinis centras SPECTRUM, kuriame 150 interaktyvių eksponatų iliustruoja gamtos dėsnius, mokslines tiesas atskleidžia patraukliu būdu. Apsilankymas SPECTRUM centre žadina vaizduotę, skatina mąstyti.

Kari dešrelių muziejus visapusiškai pristato populiariausią Berlyno patiekalą. Sužinosite, kaip kari dešrelės (Currywurst) atsirado 1940m. ir netrukus tapo pasakiškai populiarios. Dalyvausite virtualiame kari dešrelių gaminime, aplankysite kvapų kambarį, paklausysite dainų apie Currywurst ir galiausiai prisėsite pailsėti ant sofos – dešrelės.

Kanapių muziejus (vienas iš keturių pasaulyje veikiančių kanapių muziejų) primena, jog šis augalas sietinas ne vien su narkotiniu poveikiu. Nuo seniausių laikų iš kanapių pluošto buvo vejamos virvės, mezgami tinklai. Be kanapinių virvių neįsivaizduojamas burinių laivų egzistavimas. Muziejus apžvelgia kanapių naudojimą tekstilės, popieriaus, kosmetikos, farmacijos pramonėje. Čia jūs sužinosite, kad Gutenbergui sukūrus spaustuvės stakles, pirmosioms spausdintoms knygoms buvo naudojamas kanapių pluošto popierius; bei daugelį kitų įdomių faktų.

 

Daugiau informacijos tel. 868773845 arba el. paštu keliones@banelituras.lt

Komentarai