Kupiškio etnografijos muziejus įkurtas didikų Čartoriskių 1823 m. įsteigtos mokyklos pastate. Šio muziejaus edukaciniose užsiėmimuose pamėginsite kalbėti ir dainuoti kupiškėnų tarme (patarme); išbandyssite buities darbus – sversite bezmėnu, „četkuosite” kopūstus, malsite pipirus mediniu malūnėliu, lyginsite skalbinius rumbe ir kočėlu. Giliau besidomintiems etnokultūra – Kupiškėnų vestuvių papročių pristatymas. (Tik savaitgaliais. Užsakoma ne mažiau kaip prieš mėnesį).

Kupiškio rajone veikiantis amatų centras kviečia gaminti žaisliukus iš šiaudų ar siūlų, lieti žvakes, kepti duoną, marginti velykaičius. Uoginių kaime jus nustebins ne tik gausi etnokultūrinė ekspozicija, bet ir išskirtinės arcitektūros „bokštas”, kuriame jį įkurdinta.

Adomynės dvaras siūlo surasti lobį, išsikeptti „Adomynės skanumėlio”, paragauti dvariško viralo. Palėvenės bažnyčia traukia ne vien grožiu. Čia 1753m. pakrikštytas Vilniaus katedros architektas Laurynas Stuoka – Gucevičius. Būtent Palėvenėje 1858m. Blaivybės sąjūdį pradėjo Motiejus Valančius.

Subtilių atradimų mėgėjams – dailinikės ir fotografės Veronikos Šleivytės galerija jos gimtojoje sodyboje.

Apsilankymą Kupiškyje galima derinti su pasivaikščiojimu medžių lajų taku greta Anykščių, pasivažinėjimu vasaros rogutėmis; viešnage Rokiškyje, Panevėžyje, Krekenavoje, Pašilių stumbryne, Taujėnų dvare, ar kitose pakeliui esančiose vietovėse.

O ateityje Kupiškyje galėsite keliauti laiku!

Daugiau informacijos tel. 868773845 arba el. paštu keliones@banelituras.lt

Komentarai