Šiltos, jaukios edukacinės kelionės. Prie židinio, duonkepės krosnies, pas nuoširdžius šeimininkus nuotaikos nesugadins nei vėjas nei dargana:)

Belieka išsirinkti kryptį ir temą.

“Druskenių” išmonė ant Ratnyčėlės kranto

Atokiau nuo Druskininkų centro savo sodyboje originalius ir netikėtus darbus kuria menininkas Tauras. Kadangi galvoje nuolat kirba įvairios idejos, darbai skobiami ne tik iš medžio, bet ir druskos, jie gali suktis ir net važiuoti! Siūlome Jums susipažinti ne tik su druskos skulptūrų ekspozicija, pamatyti, kaip jos daromos, bet ir patiems išbandyti šį amatą.

Gražiausios, įdomiausios Druskininkų vietos. Šią programą galima derinti su šakočio kepimu; susipažinti su uzbekiškos kulinarijos ypatumais.

Šokoladinė kelionė

Pažinti šokolado gamybos paslaptis ir pasijausti šokolado meistrais galite Trakuose, Kaune, Šiauliuose, Rygoje.

Šakočių kepimo pamoka

Visas šakočių kepimo subtilybes sužinosite Auštaitijos nacionaliniame parke. Čia susipažinsite su šakočių muziejumi.

Kvapni muilo gamybos pamoka

Natūralaus muilo gaminimo meistrai papasakos apie muilo gamybą; pademonstruos žolelių ekstraktų išskyrimo bei muilo gaminimo technologijas.

Visi programos dalyviai pasigamins po muilo gabaliuką, įgis žinių apie Lietuvos floros naudingąsias savybes.

Šimtalapis – totoriškos virtuvės pasidižiavimas

Kviečiame savo akimis pamatyti sudėtingą šio kepinio gimimo procesą.
Įsitikinsite, kokio meistriškumo reikia kepėjai, kad be jokių įrankių tešlos gumulą paverstų plonyčiu lakštu… Beveik stebuklas !!!
Pamatysite, kaip šie tešlos lakštai užpildomi viliojančiais įdarais ir palydimi į krosnį.

Karaimų papročiai ir kulinarinis paveldas

Tradicinio karaimų patiekalo – kibinų parodomasis gaminimas ir degustavimas, pasakojimas apie karaimų gyvenimo būdą, tradicijas ir papročius.

Meniškas kaimas. Sodyboje ant ežero kranto susipažinsite su senomis lietuviško kaimo tradicijomis. Lipdysite iš molio darbelius, kuriuos parsivešite namo. Klausysitės pasakojimo apie tradicinius amatus. Pasakojimą papildys trumpas filmas. Kadangi darbas ir daina buvo neatskiriami, dainuosite sutartines. Gardžiuositės aukštaitiškais mėsa įdarytais bulviniais blynais.

Edukacinė programa Kernavės malūne. Malsite grūdus, sijosite miltus, kepsite gardžius blynus. Sužinosite, ar tikrai malūne velniai gyvena. Pajausite, kiek darbo reikia įdėti, kol galima blynus, pyragus ar duonelę kepti. Kernavės piliakalniai. Dūkštų ąžuolynas.

Tapyba ant vandens. Tai mažytis stebuklas pilkoje kasdienybėje. Kūrybos džiaugsmas ir sielos terapija. Tapybai naudojami tik natūralūs, žmogui ir aplinkai nekenksmingi dažai, kurių fermentacija trunka daugiau nei metus. Dažai gaminami iš uolienų, dirvožemio, augalų. Kiekvienas dalyvis iš kelionės parsiveš savo sukurtą EBRU piešinį.

Ankstyvo pavasario šventės

 

Kovo 11-ajai paminėti. Tautos atgimimo keliais

Jono Basanavičiaus sodyba – muziejus, Tautinio atgimimo ąžuolynas. Galimos edukacinės programos. Paežerių dvaro rūmai ir parkas. Vinco Kudirkos memorialinė ekspozicija.

Kovo 11-ajai paminėti. Kaunas – laikinoji sostinė

Apsilankymas istorinėje LR prezidentūroje, nepriklausomos Lietuvos pašto ženklų ekspozicija. Pažintis su šalies finansų ir bankininkystės raida Lietuvos banko muziejuje. Paminklas Vytautui didžiajam, Laisvės angelas, Romo Kalantos memorialas, Vytauto Didžiojo karo muziejus.

Pas Velykų bobutę (Molėtų rajonas)

Kiaušinių marginimas. Velykų tradicijų pristatymas. Pasitelkite visą savo kūrybiškumą, kruopštumą, išradingumą! Margučių ridenimo čempionatas! Užduotys, varžybos, jauki aplinka, gera nuotaika!

Velykų tradicijos Anykščiuose

Margučių raštai, Velykų papročiai ir aukštaitiškos vaišės etnografinėje sodyboje. Arklio muziejus. “Kosmosos kambarys”.

Daugiau informacijos tel. 868773845 arba el. paštu keliones@banelituras.lt

Komentarai