Vienos arba dviejų dienų kelionė į Latvijos Saldus miestą. Miesto šūkis – “Saldus – medaus lašas Kuržemės delne !

Mieste ir jo apylinkėse galima aplankyti konditerijos fabriką, kuriame gaminamos įžymiosios latviškos“Karvutės” (Gotina), irisai, šerbetai. Įmonė pieniškus saldainius “Gotiņa” gamina nuo 1960 metų. Vėliau saldainių asortimentas buvo vis labiau plečiamas, paprastus pieniškus saldainius pagardinant įvairiais priedais (riešutais, razinomis, spanguolėmis, saulėgrąžų sėklomis ir kt.)

Duonos ir tortų kepyklą (tik įsivaizduokit, kokie kvapai tvyro jos cechuose ! )

Ledų gamybos įmonę.

Bičių augintojų ūkyje sužinosite, kiek darbo įdeda bitelės ir žmonės, kol galima saldų medų laižyti.

Ir žinoma, šioje saldžioje kelionėje galėsite nusipirkti šviežutėlių saldumynų.

Jei norėsite ne vien saldumo, į programą bus galima įtraukti apsilankymą Simono Daukanto muziejuje Papilėje arba Viekšnių muziejuose.
Viekšnių vaistinės muziejuje galima pamatyti vietinį “farmacijos fabriką”, susipažinsite su tarpukario inteligentų buitimi.
Vasarą ar rudenį, vaistažolių sodelis kviečia, pauostyti, paragauti žolelių, kurios teikia žmogui jėgas ir sveikatą. Žemaitės žolininkės suteikia daug naudingų žinių.
Vaistinėje, kuri veikia nuo 19-to amžiaus, galima įsigyti žolelių arbatų iš ekologiško Jadvygos Balvočiūtės ūkio.
Aleksandro Griškevičiaus muziejus supažindina su žemaičių garlėkio autoriumi, anksčiau už brolius Raitus įveikusiu žemės trauką.
Pristato tautodailininkės Sniegenos smėlio piešinius ir puikius liaudies meistro Juozo Rušino drožinius, iškilią Biržiškų šeimos istoriją.

Programa derinama iš anksto.

Daugiau informacijos tel. 868773845 arba el. paštu keliones@banelituras.lt

Komentarai