Project Description

Kelionė automobiliu iš Vilniaus į Daugpilį trunka dvi valandas. Ar verta įveikti šį kelią ir aplankyti antrą pagal dydį Latvijos miestą?

Kaip pažiūrėsite.

Praėjusį šeštadienį (rugsėjo 17 d.) Daugpilyje šurmuliavo RYGOS GATVĖS ŠVENTĖ. Miestiečius ir svečius džiugino muzikantai, šokėjai, mimai. Savo meną demonstravo amatininkai. Floristai praeivių akyse kūrė gėlių kilimus ir kvietė visus norinčius įsitraukti į kūrybos procesą. Bažnyčios šventoriuje vyko įspūdingas varpų koncertas.

Žvilgsnį traukė “angelas”, grojantis smuiku balkone. Du “Zaporožiečiai” stovėjo pakeltais kapotais, primindami, kad šių įstabių automobilių variklis “užpakalyje”, o priekyje – bagažinė. Bagažinės kupinos prinokusių kvepiančių alyvinių obuolių kvietė vaišintis.

Įdomiausias Daugpilio lankomas objektas – 19-to amžiaus pradžioje statyta tvirtovė, užimanti 150-ties hektarų teritoriją.

Renovuotame artilerijos arsenalo pastate įsikūrusi Marko Rotko paveikslų galerija. Šio Daugpilyje gimusio menininko darbai pasaulyje vertinami labai aukštai. 2015 m. vienas M. Rotko paveikslų „Be pavadinimo (geltona ir mėlyna)“ viešo aukciono metu parduotas už 46,5 mln. JAV dolerių. 2014 m. jo paveikslas „Nr. 21 (Raudona, ruda, juoda ir oranžinė)“ buvo parduotas už 45 mln. JAV dolerių.

Na, o įvažiavus į Daugpilį nuo Zarasų pusės pirmiausia akis patraukia niūrus statinys, virš kurio kyla spygliuotos vielos voratinklis. Tai kalėjimas, įsikūręs Senosios tvirtovės teritorijoje.

Ties tiltu per Dauguvą pasitinka skulptūra, vaizduojanti ryžtingą raudonarmietį.

Anapus upės stūkso antras kalėjimas. Didžiulis pastatas nudažytas baltai, virš jo kyla gulbės pavidalo vėtrungė. Šį kalėjimą vietiniai vadina “Baltoji gulbė”….

Komentarai