Project Description

“Per dzidį dvarą saulė tekėjo” Tokiu skambiu pavadinimu , jau 21 kartą pasitiko Varėnoje vykstanti Grybų šventė.

Kas nežino. Grybų šventė – tai tradicinis Dzūkijos regiono renginys, kuriuo metu vyksta grybavimo čempionatas, sporto varžybos ,skamba liaudiška muzika, šurmuliuoja mugė. Jos metu į vieną vietą susiburia geriausi šalies grybautojai ir grybų mėgėjai 🙂

Šiais metais, kartu su drauge, nusprendėme apsilankyti šventėje ir įsitikinti ar tikrai dzūkų žmonės, tokie vaišingi , kaip liaudis kalba:)

Atriedėjome į šventę traukinuku, kuris iš Vilniaus į Varėną kursavo iki pat vėlaus vakaro. Šiais metai geležinkeliui ir traukiniui buvo skiriamas didelis dėmesys, nes prieš 154-erius metus čia sustojo pirmasis traukinys, nuo kurio ir prasidėjo Varėnos miesto istorija.

Grybų šventė vyko Varėnos miesto parke, dar kitaip vadinamu legendų parku. Kiekviena šventės gatvelė turėjo savo „grybišką“pavadinimą: kaip pavyzdžiui voveraičių gatvelė:)

Atvykusios į šventę, pirmiausiai nuskubėjome į mugę, kuri kvepėjo nuo dzūkiškų valgių. Ten visi norintys galėjo jų paskanauti .Šventėje buvo galima nusipirkti šviežių, sūdytų, džiovintų ar konservuotų grybų, įvairiausių gaminių iš miško uogų, lietuviškų lašinukų bei naminės duonos. Neatsilaikėm ir mes, nusipirkusios keletą gardėsių, patraukėme link seniūnijų kiemelių.

Šiemet didžiausias dėmesys buvo skiriamas dzūkų regiono etnokultūrai parodyti. Seniūnijų kiemeliuose susipažinom su dzūkų kultūra, papročiais, tradicijomis. Buvo demonstruojami įvairūs dzūkų amatai ir verslai: verpiama, audžiama, kalama geležis, liejamos žvakės. Vietoje buvo galima įsigyti sumeistrautų gaminių. Buvo proga pasiklausyti dzūkiškų liaudies dainų ir aišku paskanauti vietoje verdamos grybienės. Kiekvienas seniūnijos kiemelis pasitikdavo su dainomis, šokiais ir vaišėmis:)

Taip pat buvo galimybė sudalyvauti įvairiose sporto varžybose, apsilankyti mašinų parodoje. Vyko įvairūs koncertai skirti tiek dideliems tiek mažiems Manau kiekvienas galėjo atrasti pramogų šioje šventėje 🙂

Mums tai buvo proga susipažinti su Varėnos gyventojais ir miesteliu.

Pilnais pilvukais ir plačiomis šypsenomis grįžome į Vilnių:)

Komentarai